Iskolánk

Iskolánk története

A Csácsbozsoki oktatás története

A Csácsbozsoki Iskola a Zalavári apátsághoz tartozott 1949-ig, mint katolikus elemi népiskola.
A göttweigi Diáriumban olvasható, hogy „ 1741-ben Csácsban nem volt tanító, alkalmasint iskola sem”. A rendes iskolai tanítás 1749-ben kezdődött.
Az 1778-as egyházi Visita csupán az egy szobából, egy konyhából és egy kamrából álló iskolaházról emlékezik”. Sajnos a helyéről nincs leírás.
1778-ban a tanító Tímár József „ki végzett, logikus, jól tanít, az éneklésben jártas, erkölcseire kifogástalan. „1816-ban a tanítólak és iskola egy födél alatt van. A tanítónak van egy szobája, egy konyhája, egy kamrája és istállója, újabban hozzáépült 30 gyermek számára külön iskolaterme”.
1816-ban új iskolaház épült, mely sövényből készült.
1861-ben új iskolalak épült a településen: „Van nagy tanterme négy ablakkal, a tanítónak két szobája a hozzátartozó helyiségekkel. Az iskola tanszerekkel bőven van ellátva”. Ez az iskolalak a mai plébániaépület helyén állt.

A csácsbozsoki tanítók névsora 1749 - 1910-ig:

  • Verta István          1749.
  • Peütl Ferenc           1759.
  • Rigovics György   1770.
  • Tímár József          1778.
  • Modrovics István  1783.
  • Prünner Ferenc               1795.
  • Csesztreghy László         1800.
  • Walter Antal          1809.
  • Szalóky József                1816.
  • Péterfy János                  1826.
  • Térdek Ferenc                 1832.
  • Üveges Antal                  1858.
  • Vidócky Ferenc     1861.
  • Wachtl József                  1910. (Névváltozás: 1929. Vitéz Varsányi József)

A katolikus jellegű népiskolában a tanév tíz hónapig tart, a tannyelv magyar.
1907-ben a gyermekek száma megnő, szükség lenne egy új osztályteremre. Még ebben az évben Koller Miksa, zalavári apát egy harmóniumot vett az iskolának. A megnövekedett gyermeklétszám miatt szükséges volt az iskolafejlesztés és egy második kántortanító.

  • Király Józsefet 1911 pályázat útján megválasztották. 1912 szeptember 12-én átadják az új iskolát, mely a régi iskolával szemben az utcafront másik oldalán épült. 1913-ban Király József tanító önkéntesként bevonul Nagykanizsára, az iskolaszék helyettesül Bertalan Máriát bízza meg.
  • Még ez év nyarán tanító nélkül marad a község. Bertalan Máriának lejár a szerződése, Wachtl Józsefet általános mozgósítás keretében bevonultatják, majd Király Józseffel együtt az I. Világháború harctereire kerülnek.
  • Az 1914/1915-ös tanév késéssel indul október 1-én, ideiglenesen Schedl Arnulf helybéli lelkész vállalja el a tanítást.
  • Az 1915/1916-os tanévben meghívás útján kisegítő tanítóként Tóth Irma okl. tanító jön.
  • A következő tanévben Maksay Rozália tanítónő a helyettesítő.
  • Az 1917/1918-as tanévben mivel nem volt helyettesítő az oktatást az újonnan kinevezett csácsi plébános, Dr Tell Anasztáz veszi át. Ő középiskolai tanár volt, hét évig volt főgimnáziumi igazgató Pápán.
  • A következő tanévben a Zalavár megyei tanfelügyelő Juhász Vilma okl. óvónőt küldi kisegítő tanítónak állami fizetéssel.
  • 1919. év elejétől megérkezett az olasz frontról Wachtl József kántortanító és átveszi a csácsi lelkésztől a tanítást.
  • 1919. április 12-től a „Tanácsköztársaság” alatt tilos volt a plébánosnak az iskolában hittant oktatnia, helyette saját lakásán oldotta meg. A dolog érdekessége, hogy a szent- és hazafias képeket, valamint a feszületeket nem távolították el, pedig ezt nagyon sok helyen megtették.
  • Juhász Vilma tanítónő, akinek óvónői oklevéllel rendelkezett a tanfelügyelettől szabadságot kapott, hogy tanítói oklevelet szerezhessen Kőszegen. Helyettese 1922. március 2-tól Kempf Teréz.
  • 1923. február 11én Juhász Vilma helyettes tanító férjhez megy és áthelyezték Dobri községbe. Mivel a háborúban Király József eltűnt és halottá nyilvánították, az álláshelyet meghirdették.
  • A 15 pályázó közül Jaross Mária kisbucsai tanítónőt szavazta meg az iskolaszék. A fő indok, ami mellette szólt, hogy a családját ismerték a Csácsiak, és értett a kézimunkázáshoz, ami a lányok oktatásánál kiemelt szerepet kapott. A tanévben folyamatosan folytak a közművelődési előadások a felnőtt lakosság részére.
  • Jaross Mária tanárnő kinevezését a veszprémi Tanfelügyelői Hivatal 1923. augusztus 25-tel megerősíti.
  • A tanítás a további években rendben folyt: mely a téli hónapokban kiegészült ismeretterjesztő tanfolyamokkal a fiatalságnak, előadásokkal a leventéknek, az egészségről, orvoslásról, mezőgazdaságról, jogról, becsületről stb. Ezeket a meghívott előadók, a kántortanító és a helyi lelkész tartották (római katolikus továbbképző).
  • 1934-ben már Vitéz Varsányi József kántortanító az igazgató.
  • 1936-ban az akkori csácsbozsoki plébánost a veszprémi püspök esperessé és kerületi tanfelügyelővé nevezi ki.
  • Varsányi József 1943-ig, Fülöp István 1943-1946-ig, Jaross Mária 1949-ig az államosításig tanító, 1946-tól az új kántor Bálizs József.

Az államosítás után új tanítók érkeznek az iskolába, Juhász Sándorné, Dr Vértényi Jenő és Nagy Júlia. Az igazgató Juhász Sándorné 1949-től 1978-ig.
1952-ben az államosítás következtében a plébániaépület átkerül a templom melletti iskolaépületbe.Aa Göttweigi Apátság által épített kastély és az 1912-ben átadott osztályterem, illetve az 1936 után hozzáépített kultúrterem lesz az oktatás helyszíne.
Az épület teljes felújításra szorult:

  • Víz, villany bevezetése.
  • A kastély melletti istállóból tornaterem, majd tanterem.
  • A kastély pincéjéből (1961-62), melyet társadalmi munkával bontottak ki a földből a szülők, előbb tornaterem és ebédlő, később tornaterem lesz.
  • Az ebédlő az átalakítások után aztán felköltözött a volt szolgálati lakásokba. 1961-ben építették a kastélyhoz a politechnika termeket.
  • Az 1912-ben átadott tanterem melletti szolgálati lakásból is tantermeket alakítottak, ki.
  • Az iskola 1950-51-ben a Petőhenyei Körzeti Iskola tagiskolájaként működött, majd önálló intézménnyé vált.
  • Az úttörőcsapat 1950-es évek elején alakult meg és Petőfi Sándor nevét vette fel.

Az 1960-as évek végén nyílt meg a kultúrterem melletti helyiségben a József Attila Városi Könyvtár fiókkönyvtára, mely azóta bővült az iskolai részleggel. Fejlesztésként 1977-ben az iskolaépület mellé építették az úttörőparkot, és sportpályát, melyet az intézményt patronáló Zala Megyei TANÉP készített el.
Az 1970-es évek közepén a városrész robbanásszerű fejlődésnek indult, utcák nyíltak meg és ezzel az iskolai gyermeklétszám növekedésnek indult. Az intézményt ekkor Csácsi Utcai Általános Iskolának hívták. Az intézményben a tanulók 80%-a az „őslakosok” és betelepültek, 20%-a roma kisebbség gyermekei voltak.
1978-ban Juhász Sándorné nyugdíjba vonult és az új igazgató Hatvani Dezső lett, aki Zalaszentmihályról érkezett.
Az épület további felújításra és átalakításra szorult (villanyrekonstrukció, központi fűtés stb.), a nehézséget az okozta, hogy minden átalakításra ki kellett kérni a Műemlékvédelmi Felügyelet véleményét a kastély műemlék jellege miatt. Bár terv készült a hetvenes évek második felében egy új iskola építésére, de a kivitelezés elmaradt. Jellemző az áldatlan állapotokra, hogy a tanulók három épületben tanultak. A szociális helyiség egy „pottyantós” WC volt 1989-ig, az is kint az udvaron (megyeszékhelyen !), mosdó a tornaszobában és a folyosón, ill. egy - két tanteremben volt.
1989-ben társadalmi munkában az iskola mögötti nyugati lejtőn elkészült a villanyvilágításos sí-és szánkópálya és a kézilabda pálya aszfaltozása. Komplex szociális blokk került átadásra és megalakult a Szent-Györgyi Albert DSE. 1990-ben megszűnt az úttörőcsapat és helyette megalakult az iskolai diákönkormányzat.
1992-ben az iskola új épületbe költözött. A nyolc tantermes, aulával szaktantermekkel ellátott épület már a kor igényeit kielégíti és 1993-ban bővült egy modern tornacsarnokkal.
Hatvani Dezső igazgató 1992-ben nyugdíjba vonult, az új igazgató Bényi Zoltán.

 

Az Izsák Imre Általános Iskola 20 éves története

Klapka Utcai Általános Iskola – Klapka Utcai Általános Iskola és Óvoda – Izsák Imre Általános Iskola és Óvoda – Izsák Imre Általános Művelődési Központ – Izsák Imre Általános Iskola

A csácsbozsoki új közoktatási intézmény épületének története az 1970-es években kezdődött ötlet szintjén.  Zalaegerszeg gyors iparosodása, a betelepülő munkaerő igényének megoldására felgyorsult a városfejlesztés, vele együtt a közoktatási intézmény hálózat fejlesztése, bővítése. A terv jellemezte az akkori tömegiskolák külső, belső jellegét. A tökéletes szándék megvolt, de az is maradt a porosodó iratkötegek között.

A rendszerváltás után1990-ben készült el új helyszínnel a városrész Klapka Utcai Általános Iskolájának tanulmányterve.
Az akaratot tettek követték és 1992-április 21-én megtörtént az új épület műszaki átadása. Az intézmény terveit a Régió Kft. készítette.
1992. augusztus 31-én, ünnepélyes keretek közt Bogár Imre polgármester felavatta az intézményt, mely infrastrukturális szinten is európai színvonalat képviselt (az oktatás szintje már jóval megelőzte azt), további köznevelési-közművelődési feladatok fejlesztési lehetőségével.

Izsák Imre Gyula

 

Intézményükben is felvetődött a névadó választás kérdése. Maradjunk a hagyományoknál vagy „nézzünk körül a házunk táján”(Zalaegerszeg). A személy itt szunnyadt az ölünkben, méltósággal várva azt, hogy felébresszék csipkerózsika álmából. Izsák Imre Gyula!
Naponta közvetve találkozunk szellemi zsenialitásának termékével. (Megjelent publikációk és film: Izsák Imre Gyula élet 1994., A Gondolat tükre 1997., A Hold túlsó oldalán film és riport kötet.)
1994. február 21-én az intézmény Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Közgyűlése határozata alapján ünnepélyes keretek közt vette fel Izsák Imre nevét születésének 65. évfordulóján.
Az ünnepségre eljött az Amerikai Egyesült Államokból a felesége, testvérei, rokonok. Andrew Izsak „fizikálisan” és lelkiekben itt egyesült édesapja nagyságával, ahol született.

Az új épület új szellemiség és új célok megvalósítását tűzte ki:

  • Közművelődés beindítása.
  • Óvoda létrehozása.
  • Nyilvános könyvtár létrehozása.
  • ÁMK-vá válás.
  • Szeressen a tanuló iskolába járni, adjuk vissza gyermekkorát és aztán folytatódhat a gyermekközpontú oktatás.

A szakmai munkát átható szellemi törekvések:

  • Mindennapos testnevelés.
  • Az évszázados hagyományok megőrzése a szakmai munkában: például az szótagoló-elemző-összetevő módszer használata az olvasástanításban, mindenfajta modernizációs törekvéseknek ellenállva.
  • Informatika, számítástechnika oktatás 1989-től folyamatos az intézményben.
  • 1993-ban megkezdte működését a Pálóczi Horváth Ádám Zeneiskola kihelyezett tagozata, szolfézs, furulya, zongoraoktatással, majd sikerszám a rézfúvós hangszerek oktatása.
  • Ép értelmű, de mozgásukban korlátozott tanulók integrálása.

169-év gondolkodása, rendszerek múlása, ötletbörzék sokasága, akarata kellett ahhoz, hogy 1997-ben megnyíljon a Csácsbozsokon óvoda.
A tornaszobából lett az új igazgatási szárny és a földszinti kiürült helyiségekből az óvoda helyisége.

2004. március közepe, elsős beíratás, egy aranyos mosoly, furcsa, anya által támogatott lépések. Elkezdődött egy nem mindennapi integráció a normál közösségi térben. Ép értelmű, mozgásukban korlátozott tanulók integrálása normál közösségbe. Ez a hivatalos, szépen megfogalmazott szakmai feladat próbára tette a nevelőtestületet, fejest ugrottunk az ismeretlenbe, ebben a dologban partner volt a fenntartó.
Akadálymentesítés, szakemberek felvétele (konduktor, gyermekfelügyelő, az új pedagógiai szemlélet elfogadtatása, együttműködés a Mexikói úti speciális intézménnyel, hivatalos dokumentációk jogi rendezése stb.), és felkészülés a mindennapokra („a fény keresése az alagútban”). Nem volt egyszerű és meg vagyok győződve arról, hogy mind a nevelőknek, szülőknek, diákjainknak egy meg nem fogható önbecsülést, emberi tartást, lelki erőt, szakmai megerősítést és megújulást adott. Ezt igazolták az eddigi évek.

Még annyit fűznék hozzá, hogy a Dunántúlon a mi intézményünk, az egyetlen, aki ilyen súlyos testi fogyatékosságú tanulókat tanít és nevel együtt nem testi fogyatékos ép értelmű tanulókkal!

Köszönet a kollégáimnak, az intézmény minden dolgozójának, fantasztikus munkát végeztek!

Szintén 1995 szeptemberétől nyílt lehetőség arra, hogy elindulva az ÁMK-vá válás területén intézményünk kibővített funkcióként közművelődési szervezőt alkalmazzon.
A városrészben több emberöltőnyi idő óta jelen van a közművelődés. Színjátszó körök, hímző és varrótanfolyamok, amatőr zenekarok, téli esténként mezőgazdasági és egyéb előadások és még sorolhatnám azokat a tevékenységeket, melyeket az akkori tanárok vezettek munkaköri feladatként.
1998-ban a közművelődést, mint kibővített funkciót alapfunkcióként alapító okiratba emelték. Az iskolai könyvtár is nyilvános könyvtár lett, így a négy önálló intézményegység Általános Művelődési Központtá vált.
2002-ben az ÁMK részeként galériát avattunk - Dús László zalaegerszegi ma is élő festőművész nevét adtuk hozzá.
A másik legemlékezetesebb megnyitó Gábriel József 50. születésnapi jubileumi kiállítása volt.

Az elmúlt 20 év törekvéseinek és szakmai munkájának 180 fokos fordulatát hozta a 2011.évi CXC. törvény a köznevelésről, az eddig szerves egységként működő 4 szervezeti egység ismét 4 részre szakadt:

  • Izsák Imre Általános Iskola felelős a közoktatásért,
  • Belvárosi I. számú Integrált Óvoda Szivárvény Téri Tagóvodája várja az óvodásokat,
  • Zalaegerszegi Városrészek Művelődési Központja és Könyvtára szervezi a közművelődés feladatait,
  • az épület működtetéséért a ZeGesz a felelős.

Bényi Zoltán

Melléklet:

Az intézményben dolgozó(ott) óvópedagógusok, pedagógusok és technikai dolgozók névsora 1947-től:

  • Ácsmán Margit 1959-1961.
  • Ágoston Éva 1963-1967.
  • Andor Orsolya 2007- 2023.
  • Bajnóczi Henriett 2010. 2011-2023.
  • Balázs Zoltán 1991–
  • Baloghné Horváth Katalin 2023-
  • Balogh Györgyné 2003-2012.
  • Bánfalvi Péterné 2013-2015. 2016-2017
  • Becze László 1981-2021.
  • Bedő Sándor 1967-1978.
  • Belloni Ágnes 2013-14.
  • Benő Zsolt 1993-1994.
  • Bényi Veronika 2010–2024.
  • Bényi Zoltán 1987– 2015.
  • Bertók Norbert 1993-1999.
  • Bíróné Györkös Lívia 1992-
  • Bogárné Bolla Zsuzsanna 2008-2021.
  • Bogdán Erzsébet 2024-25.
  • Boronyák Béláné 1972.
  • Budai Tibor 1993-2014.
  • Csáki Veronika 1990–1991.
  • Csaplár Jánosné 1977–1979.
  • Csécs Miklósné 1978–2008.
  • Csécs Molnár Adrienn 2007-2010.
  • Cselenkó Ilona 1998–2012.
  • Csiszár-Horváth Anett 2005-
  • Danhardtné Csizmadia Piroska 1978–2002. 2013-14. 2024-
  • Demcsik Mária 2023-
  • Dobos Luca 2022-23.
  • Doszpoth Gézáné 1989–2012.
  • Dömökné Andor Éva 1992-2000. 2024-
  • dr. Kellermanné Horváth Éva Ezsébet 2008-2021.
  • dr Török Imréné 1977-1978.
  • dr. Mihály Antalné 1962-1975.
  • Éderné Vasáros Ágota 1998-2006.
  • Eklerné Válics Györgyi 1969-2002.
  • Farkas Noel 2024-
  • Farkas Tamás Attila 2016-
  • Fatér Krisztina 2018-19.
  • Fiszter Ferencné 2019-20., 2023-24.
  • Forgács Tamás Leon 2023-
  • Fürst Valéria 2014-2020.
  • Gácsi Tamás 2018-19.
  • Galambos István 2006-2009.
  • Gál Edina 1999-
  • Gáspár Andrásné 1986–2008.
  • Gasparics Beatrix Éva 2015-
  • Geráth Diána 2013-
  • Gerencsér Margit 1961-1962.
  • Goda Zsuzsanna 2016-2023.
  • Göcsei Zsolt 2015-2019.
  • Gróf Bernadett 2024-
  • Gyarmatiné Farkas Ildikó 1984–1988.
  • Gyutainé Kiss Gabriella 1999-2000.
  • Hantos István 1965–1972.
  • Hatvani Dezső 1978–1992.
  • Hatvani Dezsőné 1987-1992.
  • Hencz Csilla 1984–1993.
  • Herkliné Ebedli Gyöngyi 1984–
  • Horváth Dezsőné 1987–1992.
  • Horváth Ferenc 1987–1989.
  • Horváth Józsefné 1973.
  • Horváth Károlyné 1993-2012.
  • Horváthné Baldauf Marianna Anikó 2024-
  • Horváthné Csőre Ildikó 1987–2012.
  • Horváthné Magyar Márta 1986–2023.
  • Horváth-Sarródiné Kiss Ágnes 1997–2012.
  • Illés Csabáné 2023-
  • Inkovics Ferencné 1997–2001.
  • Joós Attila 2014-2016.
  • Józsa Sándor Józsefné 1992-2012.
  • Juhász Sándor 1974-1983.
  • Juhász Sándoré 1949-1978.
  • Kaczor Lívia 2024-
  • Kaprinai Imréné 1976–1980.
  • kapuváriné Nagy Piroska 2020.
  • Kása Vera 2107-18., 2023-24.
  • Kele Tiborné 2008-2012.
  • Kéner Tiborné 1980-1983.
  • Kenessey Tibor 1981-1982.
  • Kerese László 1985-1986.
  • Kerese Lászlóné . 1975–1985.
  • Kern Lajos  Zoltán 2020-2023.
  • Kernné Orbán Gabriella 2020-
  • Keszte Károlyné 1992-2012.
  • Király Győzőné 1976–2015.
  • Király-Horváth Hajnalka 2016-2017.
  • Kiss Gáborné 1997–2012.
  • Kiss Lajos + 1982-1985.
  • Kiss Lajos 1998-2012.
  • Kiss Oszkárné 1972–1973.
  • Kiss Violetta 2020-
  • Kliment Pálné + 1976-1989.
  • Klujbert László 1993-1994.
  • Kocsis Béláné 1992-2000.
  • Kondor Istvánné 1974-1974.
  • Kopeczky Józsefné 1975–1976.
  • Koroncziné Tóth Marianna 1997-2012.
  • Kosztoláncziné Gergye Katalin 1978-2017
  • Kovács Miksáné 2003-2010.
  • Kovács-Illyés Mónika 2015-2021.
  • Kovácsné Kocsis Anikó 1997-2008.
  • Kovács Róbert 2020-2021.
  • Krasznainé Kaposi Pálma 1973-2002.
  • Kustán Brigitta 2020-
  • Ledneczkiné Sipos Lilla Magdolna 2019.
  • Leidli-Somogyi Éva 2023-
  • Loppert Tiborné 1953-1960.
  • Lövei Ottóné 1974-1991.
  • Major Stefánia 1958-1990.
  • Makasics Györgyné 1992-2000.
  • Máthé Károlyné 1991-2006.
  • Mazzagné Borsos Andrea 2010-2023.
  • Mészáros Ferencné 1967-1973.
  • Mihalecz Andrea 2019-
  • Millei Valéria 2023-
  • Molnár Márta 1981-1982.
  • Monok Balázs 2014-2016
  • Mórocz László 2015-2022.
  • Motsai Sándorné 2008-2010.
  • Nagy Béla 2015-2019.
  • Nagy Alexandra 2007-2012.
  • Nagy Gáborné 1959-1995.
  • Nagy Júlia 1950-?
  • Nemes László 1994-2010.
  • Németh Józsefné 2000-2012.
  • Németh Józsefné 1981-1992.
  • Németh Szilvia 2021-
  • Némethné Pintér Mónika 1994-2024.
  • Ott Zsuzsanna 2013-
  • Paisné Pais Ágnes 1992-2011. 2015-
  • Pál Mónika 1994-2011.
  • Pálfi Mihályné 1990-1992.
  • Pallagi Jánosné 1961-1995.
  • Panácz Antal 1954-1955.
  • Pejkó Zsuzsanna 1960-1968.
  • Pej Mária Magdolna 2023-2024.
  • Peti Laura 2023-2024.
  • Piller Imréné 1965-1978.
  • Pintér Jánosné 1975-1978.
  • Pintér Pálné 1976-1986.
  • Porpáczy Péter 2012-2022.
  • Püsök Hilda Szidónia 2017-
  • Rákóczi Marianna 2022-
  • Rinkó András 2022-
  • Róka Róbert 1985-1987.
  • Rózsásné Horváth Ildikó 2016-
  • Sándorfi Katalin 2002-2007.
  • Sasahalmi Zoltán Györgyné 2024-
  • Sebestyénné Bánki Beáta 2006-2007.
  • Simonné Magyar Ágota 1984-2012.
  • Simon Veronika 2020-2024.
  • Simonné Strej Judit 2023-2024.
  • Stárics László 1993-2008.
  • Stefán Judit 2014-15.
  • Sturcz Istvánné 1982-1983.
  • Sütő László+1884-1998.
  • Szabó Ildikó 1979-1987.
  • Szabó Zsolt 2020-
  • Szakács Márk 2024-
  • Szakály István 1978-1979.
  • Szalkainé Both Irén 1991-1998.
  • Szalontai Ágnes        2000–2003.
  • Szelestey-Horváth Szilvia 1989-
  • Szép Györgyi 1992-2012.
  • Széphalmi Dénes 1956-1960.
  • Szí Zita 2000-2003.
  • Szigeti Árpádné 2017-2023.
  • Szőcs Jánosné 1962-1973.
  • Szőke Mariann 2008-2009., 2016-2023.
  • Takács Gézáné 1997-2005.
  • Takács Péter 2015.
  • Takácsné Bokor Erika 2014-
  • Takó Roland 2018-19.
  • Tarjánné Csemniczki Mária 1995-2007.
  • Tarnóczi Tibor 1992-
  • Temlén Lászlóné 2005-2008.
  • Tolvaj Anita 2002-2022.
  • Tornyos Istvánné 1974-1995
  • Tóth-Császár Zsuzsanna 2023-
  • Tóth-Hatejer Katalin 2016-2023.
  • Tóthné Németh Gabriella 2024-
  • Tóth Ildikó 1978-1992.
  • Tóth Ildikó 1987-1999.
  • Tóth Lászlóné 2011-2012.
  • Turkovics Ildikó 2021-2024.
  • Váradiné Michtits Krisztina 2022-23.
  • Varga Józsefné 1972.
  • Vargáné Jári Ida 1969-1991.
  • Vargáné Vizi Gabriella 1993-1998.
  • Veressné Medics Ágnes 2020.
  • Vincze József 1971-1972.
  • Vincze Józsefné 1972.
  • Vinkó Attila 2020-2021.
  • Vizy Péter 2021-23.
  • Vörös Bianka 2022-23.
  • Zsohár Lászlóné 1991-2017.
  • Zsoldosné Tasi Andrea 2010-2012.
Fontos időpontok
30
11
Izsák-Bál 2024.
01
09
Tanévnyitó 2024-25.
29
08
Tankönyvosztás 2024-25.
Eseménynaptár
< 2025. május >
HKSZCSPSZOV
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
Izsák Imre Himnusz
Új épületszárny építése
Kréta
Kréta