Bár a Madarak és Fák Napján hagyományosan a természet közvetlen megfigyelésére és szeretetére fókuszálunk, idén felső tagozatos diákjainkkal megmutattuk, hogy a természet és a modern technológia ma már elválaszthatatlanok egymástól! Mivel bolygónk megóvása azon múlik, hogyan tudunk okosabban és tisztábban élni, a június 15-i délelőttöt a megújuló energiáknak szenteltük.
A NextGEn workshop keretében az 5., 6., 7. és 8. osztályosok egy izgalmas, interaktív forgószínpadon vehettek részt, ahol érdekes előadások után játékos feladatokon keresztül nézték meg, mit is jelentenek a gyakorlatban a megújuló energiák. A délelőtt folyamán mindegyik osztály négy különleges, tematikus állomást járt végig:
A 30 perces blokkok pörgős és élményszerű tanulást biztosítottak. A program végén egy közös összegzéssel zártuk a napot, ahol a diákok nemcsak rengeteg új élménnyel és tudással, de apró ajándékokkal is gazdagodtak!
Köszönjük a Tudományos Faipari Alapítványnak!