Petőfi Sándor és Jókai Mór életének egy-egy részletét bemutató kiállításokat tekintettünk meg diákjainkkal. A hallott és tapasztalati úton szerzett információk szélesítették a diákok látókörét, mélyítették ismereteiket, s remélhetőleg kicsit közelebb hozták hozzájuk két kiváló művészünk munkásságát, az 1848 előtti Magyarország művészeinek hétköznapjait.
A Református Gyűjtemény Petőfi kiállítása a költő pápai éveinek részletes és a tankönyvekben nem olvasható részletekre is kitérő bemutatását adja, de az általános iskolások számára is érthetően, könnyen követhetően. A bemutatóhoz kapcsolt nyomdagép-használat külön örömmel töltötte el tanulóinkat.
A balatonfüredi Jókai Emlékházban egy „cselédlány” dallal, idézetekkel tarkított elbeszélése nyomán ismerhettük meg Jókai talán kevésbé ismert oldalát, életének kevésbé nyilvános részleteit.
Ezt követte egy önálló kutatómunka – szorosan kapcsolva a fenti bemutatóhoz – melynek keretében egy kapott füzet segítségével alaposan megismerkedhettek az író életének kevésbé ismert részleteivel, feleségével és vidéki életükkel.